درمان مسمومیت جیوه چیست؟

با سلام ایا کسی میداند وقتی کسی با جیوه مسموم میشود چه کار کند تا رفع شود ؟(درمان مسمومیت جیوه )

افزودن نظر
1 پاسخ(ها)

با سلام ایا کسی میداند وقتی کسی با جیوه مسموم میشود چه کار کند تا رفع شود ؟(درمان مسمومیت جیوه )

درود

مسمومیت جیوه با خوردن زردچوبه درمان می شود

اثرات مرگبار مسمومیت جیوه اغلب نادیده گرفته می شود
مسمومیت جیوه با خوردن زردچوبه درمان می شود

یک مطالعه جدید از موسسه هندی سم شناسی به بررسی زردچوبه و قدرت سم زدایی آن و همچنین نقش پیشگیری و درمانی آن بر روی موش های در معرض جیوه قرار گرفته شده پرداخت.

جیوه معمولا در تهیه سلولز در داروسازی، صنایع پلاستیک و در تولید دستگاه های الکتریکی به کار می رود و بواسطه فاضلاب این کارخانه ها مواد غذایی را آلوده می کند و نیز در اثر سوزاندن زغال سنگ به اتمسفر پراکنده می شود. به گفته سازمان ملل متحد تنها در سال ۲۰۱۰  چیزی حدود ۲۰۰۰ تن جیوه به اتمسفر صادر شده است.
اثرات مرگبار مسمومیت جیوه اغلب نادیده گرفته می شود. یک بیماری بانام میناماتا که به ندرت شنیده می شود، در سال ۱۹۵۶ دیده شد علت این بیماری هم اثرات بد مسمومیت جیوه بود که بی حسی در دست ها و پاها، ضعف عضلانی، تنگ شدن بینایی، آسیب  گفتار و شنوایی، دیوانگی، فلج و مرگ را بدنبال داشت.
علت نامگذاری بیماری میناماتا مربوط به زمانی است که ساکنان کوماموتو ژاپن، ماهی های آلوده را از خلیج میناماتا خورده بودند. منبع آلودگی سطح بالای جیوه گزارش شد که از فاضلاب های صنعتی از کارخانه های شیمیایی به دریا راه یافته بود. برای ۳۶ سال متوالی، علائم بیماری وجود داشت و ۲،۲۶۵ قربانی داشت.در نهایت شرکت به پرداخت ۸۶ میلیون دلار غرامت محکوم شد.
پس از این واقعه بسیاری از مردم در تلاش یافتن راهی برای درمان مسمومیت با جیوه بر آمدند . یکی از این مواد ریشه زردچوبه است.
یک مطالعه جدید از موسسه هندی سم شناسی به بررسی زردچوبه و قدرت سم زدایی آن و همچنین نقش پیشگیری و درمانی آن بر روی موش های در معرض جیوه قرار گرفته شده پرداخت. مسمومیت جیوه باعث صدمه زدن به کبد و کلیه های موش ها شده بود. محققان روزانه میزان ۸۰ میلی گرم کورکومین زردچوبه خوراکی را به مدت سه روز به موش ها خوراندند، تغییرات قابل توجهی را مشاهده نمودند. تغییرات بیوشیمیایی سرم جیوه، معکوس شد به این صورت که کبد و کلیه ها شروع به تعمیر و بازسازی خود کردند! نتیجه این بررسی نشان داد که، کوروکومین زردچوبه غلظت جیوه در داخل بافت موش ها را کاهش می دهدو از بدن آنها حذف می کند، در واقع اثر سم زدایی دارد. نویسندگان نتیجه گیری کردند که رژیم غذایی معمول شامل کورکومین، آنتی اکسیدانی موثر با قدرت حفاظتی قوی در مبارزه بر علیه مسمومیت با جیوه است.
دوستان عزیز در مسمومیت جیوه نکات بالا جهت اطلاع رسانی بوده و نه درمان خانگی حتما به پزک مراجعه کنید

پاسخ داده شده در ۳۰/۰۹/۱۳۹۸.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید